Saç Ekiminde Analiz ve Muayene

Saç ekiminde analiz yaptırmak tedavinin ilerleyen aşamaları için çok önemlidir. Bu yüzden saç dökülmesi ve sonucunda oluşan seyrelme veya kellik durumları günümüzde cinsiyet ayrımı yapılmaksızın birçok bireyin baş belası olmuş durumda. Genç vücutların bile hayat temposuna dayanamayıp saçlarına veda ettiği görülüyor. Bunun önüne geçmek için 21. Yüzyıl teknolojisi kullanılarak birçok teknik geliştirildi. Ancak bu tekniklerin en sağlıklı ve sağlam olanı saç ekimi. Saç ekimi sayesinde siz de eski saçlarınıza sahip olabilir o eski günlerinize tekrar dönebilirsiniz. Küçük olsa dahi saç ekimi her cerrahi müdahale de olduğu gibi tecrübeli bir doktor gerektirmektedir.

saç ekiminde analiz yaptırmak
Saç ekiminde analiz yaptırmak çok önemlidir!

Saç ekiminde analiz yaptırmadığınız takdirde saç ekimi muayene koltuğundan başlayıp tedavi sonuna kadar eziyet haline dönüşür.  Bu denli önem arz eden bir konuda muayene ve analiz çok önemlidir. Çünkü bu iki unsur tedavinin yöntem ve zaman aralığını keskin çizgilerle belirler. Bu verilerin de yanlış alınması veya değerlendirilmesi muhakkak felaketle sonuçlanır. Bu nedenle saç ekimi yaptırmak istiyorsanız tecrübeli hekimlere başvurmalısınız.

Saç ekiminde analiz yaptırmak tedavinin bel kemiğidir!

İlk olarak tedavinin işleyişinde muayene ve analizin önemini anlatalım. Saç ekimi cerrahi bir müdahale olup anestezi kullanılarak yapılan ciddi bir operasyondur. Ve her bireyin saç ekiminde farklı materyaller ve yöntemler kullanılmaktadır. Çünkü her bireyin tedaviye verebileceği cevap farklıdır. Saç ekiminde analiz bu noktada hekimlerin işini çok kolaylaştırıyor. Tescilli kurumlarda saç ekimi öncesinde saç analizi yapılmaktadır. Bunun nedeni ise bireyin sahip olduğu saçı ve dokusunu tanımaktır.

Bu analiz verilerinin değerlendirilmesi sonucunda tedavinin ana arterleri ortaya çıkar. Saç ekiminin bireysel farklılıklara sahip oluyor olması da buradan kaynaklıdır. Her bireyin saç ekim miktarı farklıdır ve buralara yerleştirilecek köklerinde alınacağı yerlerin farklı olabileceği durumlar gözlenmektedir.

Bu kadar derinlemesine araştırılan bir tedavinin öncesinde ve sonrasında hastanın durumunu takip etmek için muayeneler olacaktır. Bunlar da yapılan işlemlerin ne derece kalıcı ve sağlıklı olduklarını gözlemleme amacı güderler. Her ne sebeple saç dökülürse dökülsün saç ekimi bu probleme çare olabiliyor. Ancak şiddetle hatırlatıyoruz saç ekimi dökülmeyi engellemez. Sadece kayıp olan bölgenin tespitini yapar ve oraya dolgun bir görünüm kazandırır. Saç ekiminde analiz süreçleri hakkında bilgiler vermeye çalıştık.