FUE yöntemi ile kimler saç ektirebilir

Çok sık duyduğumuz “Kimler FUE yöntemi ile saç ektirebilir?” sorusuna kısaca cevap vermeye çalışalım. Çeşitli sebeplerden dolayı saçlarında seyrelme olan beyler ve bayanlar ilerleyen zamanlarda kellik problemi yaşamamaları için kullandığı en sık yöntem saç ekimidir. Saç ekimi merkezi olarak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Günümüzde en fazla tercih edilen sistem Fue saç ekimidir. Fue saç ekimi yaptırmak isteyen kişiye öncelikle gerekli testlerden geçerek uzmanlar tarafından saç ekiminin uygun olup, olmadığına karar verilir.

Kimler FUE yöntemi ile saç ektirebilir? Operasyonun sakıncası var mıdır?

Ciddi kalp damar ve böbrek hastalıkları olan kişilere Fue saç ekimi yapılması uygun değildir. Ayrıca şeker hastaları ile kanında pıhtılaşma problemi bulunan kişilerde de Fue saç ekimi uygulanmaz.  Saç ekimi için kök alınacak bölgede yeterli saçı bulunan ve gerekli tahlillerde de herhangi bir sıkıntı çıkmayan bireylere Fue saç ekimi kolay bir şekilde işin ehli kişileri tarafından uygulanabilir Fue saç ekimi yapacak olan kişinin mutlaka “estetik ve plastikcerrahi” konusunda uzman olması gerekmektedir.

FUE yöntemi ile kimler saç ektirebilir
FUE yöntemi ile kimler saç ektirebilir

FUE yöntemi ile saç ekimi sonrasında saç bakımı yapılmalıdır?

Tedavi olarak Fue saç ekimi yaptıran kişi aynı gün içerisinde taburcu edilir. Kendisini çok yormayacak şekilde günlük işlerine devam edebilir. Fue saç ekimi sonrasında bakım oldukça önemlidir. Fue saç ekimi yaptıran kişide herhangi bir ağrı olmamakla birlikte aşırı spor yapmaktan kaçınmalıdır.

Diğer yöntemler gibi olmamakla birlikte Fue saç ekimi istenilen her pozisyonda kolaylıkla uygunabilir. Saç ekiminden 2 gün sonra saçları yıkamak mümkün olmakla birlikte mutlaka ilk üç gün saç ekimi yapılan bölge her türlü darbelere karşı korunmalıdır. Fue yöntemi ile saç ekimi yapıldıktan sonra 15 gün güneşten mutlaka korunmalıdır. Güneşten korunmak için şapka, bere gibi çeşitli aksesuarlar kullanmalıdır.

Gelişen teknoloji ile birlikte Fue saç ekimi de büyük ölçüde artmıştır. İşin uzmanları tarafından yapıldığında son derece etkili sonuçlar verir Fue saç ekimi sonrasında bakım tamamen kişiler için önemlidir.

Hair MED ile tedavi olun!

Tedavi için alternatif arayanlara Antalya’dan öneriler sunuyoruz. FUE yöntemi ile saç ekimi yaptırmak isteyenler bizi hemen arayabilir!