FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi nedir? sorusuna kısaca cevap verelim. Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) yöntemi, kişinin kafası anestezi ile uyuşturulduktan sonra donör bölgeden mikro motorlar yardımı ile 0, 8 mm punch iğnelerle saç köklerinin tek tek alınarak işlem yapılacak yere tek tek ekilmesidir. Kısaca son zamanlarda saç ekimi operasyonları en çok tercih edilen FUE yöntemi ile yapılmaktadır. Yani cerrahi bir eylem meydana gelmediği için hastalar tarafından da bu teknik tercih edilmektedir. Özetle FUE yönteminde saçlar tek tek alınıp saçsız alana nakledilir.

FUE Saç Ekimi Nedir?
FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi nedir? Neden tercih edilmelidir?

Fue tekniğinin özellikleri;

 • Greftlerin alındığı donör bölgede saçlı deri alınmadan (kesmeden) sadece saç kökü hücresi alınmaktadır.
 • Saç alınan verici bölgede kesi ve dikiş uygulması olmaz. Köklerin alındığı alanda 0,8 mm den minik çaplı çukurlar oluşur. Bu sıyrıklar bir kaç gün içerisinde kapanır ve geriye iz bırakmadan iyileşmektedir.
 • FUE tekniğinde ense bölgesinden edinilen greftler saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal ekimlerinde de kullanılmaktadır.
 • Bir seansta yaklaşık olarak 4.000 ile 6.000 civarı greft ekimi yapılır.
 • Saç ekimi operasyonu sonrasında günlerce ağrı olmaması ve iyileşme müddetinin kısa sürmesi de bu tekniğin tercih nedenlerindendir.
 • Hasta saç ekimi operasyonunun birinci ayında geçici bir dökülme yaşayabilmektedir. Saç ekiminden sonra bu dökülen saçlar 4 bir 5 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.e
 • Bir kaç ayda saçlar gözle fark edilecek şekilde yoğunlaşır.
 • Saç ekiminde meydana gelen dökülmeye bağlı olarak alınacak greft sayısı, köklerin alınma biçimi, kanal açımı ve saçların bu kanallara yerleştirilirken ki yönleri önemli adımlardır.
  Sürekli uzayan saçlar insanın görünümünü de değiştirdiği gibi psikolojisine de olumlu olarak etkilemektedir.
 • Saç Ekimi kabiliyet, deneyim ve profesyonel bir ekip gerekmektedir. Bu saç ekim operasyon sonucunu etkileyen en önemli faktörlerdendir. İşlem yaptıran kişilerde sağlıklı bir şekilde uzayan, natürel saçlara kavuşmaları kendine duydukları güveni de doğru oranda arttırmaktadır.

FUE saç ekimi nedir? sorusuna yanıt vermeye çalıştık.

Get Beauty Tedavi Merkezi

Antalya’da bulunan merkezimizde FUE saç ekim yöntemini kulanıyoruz. Üstelik aynı teknik ile sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekimi de yapıyoruz.