Erkeklerde saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?

Erkeklerde saç dökülmesinin sebepleri nelerdir? sorusuna cevap arayalım. Genetik ve halk arasında ırsi olarak bilinen saç dökülmesi, erkeklerin baş belası diyebiliriz. Saç dökülmesi belirgin bir şekilde karşınıza çıkar. İlk olarak saç bölgesinin sol ve sağ yanlarından küçük oyuklar ile dökülmenin başladığını görebilirsiniz. Daha sonra ise arka üst bölümde dökülmelerin meydana gelmesi ile evre tamamlanır. Bunun elbette bir tedavisi var ve bu tedavi yöntemlerini de farklı makalelerimizde sizlere aktaracağız.

Erkeklerde saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?
Erkeklerde saç dökülmesinin sebepleri nelerdir?

Ayrıca, farklı nedenler de mevcuttur. Kadınlarda olduğu gibi bakımsız saçların, zayıf saç köklerinin de saç dökülmelerine neden olduğunu bilmelisiniz. Ancak emin olun ki erkeklerin büyük kısmındaki dökülme nedenleri genetiktir. Genetik sorunlardan kaçış yoktur.

Erkeklerde saç dökülmesinin sebepleri ve çözüm yolları nelerdir?

Ailenizde böyle bir sorun varsa gelecekte bu tarz bir sorun sizleri de bekliyor demektir. Diyelim ki anne babada çok net bir sorun görülmüyor ancak dayı ve haladan da bu sorunu alabiliyorsunuz, yani genetik olarak bir şekilde bu sorun sizleri bulabiliyor. Günümüzde bo konuyu çok fazla dert etmemelisiniz. Buna gerek yok çünkü TIP bilimi inanılmaz bir şekilde gelişmiştir. Bu tip tıbbi gelişme ile birlikte artık saç ekimini çok uygun fiyata ve çok profesyonel bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Erken teşhis bu aşamada büyük önem taşır. Eğer saçların dökülmeye başladığını fark ediyorsanız hemen bir uzmana görünmelisiniz. Bu sayede en azından sorunun nedenini öğrenebilirsiniz. Kısa süreli ve az sayıda seanslar ile gerekli tespit çalışmaları yapılır. Saçlarınız için en uygun olan tedavi yöntemini seçmelisiniz. Fue ve Fut saç ekim yöntemleri ile bu sorun kolaylıkla çözülür. Bu yöntemlerden sadece bir tanesi ile birlikte sizler de sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Bitkisel çözüm, bitki yağları, alternatif tıp gibi safsatalara inanmak yerine sizler de kesin çözüm olan saç ekimi tedavisini tercih edebilirsiniz. Bu sayede çok daha kısa sürede saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Üstelik fiyatlar konusunda da çok fazla maddi zarar yaşamayacağınızı da detaylar arasında belirtmiş olalım. Bu konuda içinizi biraz olsun rahatlatalım.