Saç Ekimi Sırasında Ağrı Olur mu?

Saç ekimi sırasında ağrı olur mu?.. Uygulanılacak çalışmalar sırasında ağrı duymanızın önüne geçebilmek için, naklin yapılacağı alana uyuşturucu iğne yapılmaktadır. Bu sayede kafa yapısının micro iğnelerin açacağı kanalları hissetmesinin önüne geçilmektedir. FUE tekniği kullanılarak ağrı hissetmeden, saç ektirmek mümkündür. Daha eski teknik olan FUT’ta bu tür ağrıların duyulması daha Saç Ekimi Sırasında Ağrı Olur mu?olasıdır. Kişilerden gelen yoğun talepler, cerrah ve saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler açısından bakılırsa başarı oranının daha yüksek olduğu görülmektedir.

Günde 12.000 saç köküne kadar naklin yapılabilmesi mümkündür. Bu tür operasyonlarda hastanın konforunu sağlamak ve ameliyat öncesinde iyi bir analiz yapmak önemlidir. Daha sonra operasyonları uygulamak, ekim öncesi gibi işlemlere başlamak gerekir. Lokal anesteziye başlamak için yapılacak küçük bir iğneden başka ağrı hissetmeniz çok uzak bir ihtimaldir. Ağrısız ve acı hissetmeden, birkaç saat sürece ameliyat boyunca saç operasyonu tamamlanacaktır.

Saç ekimi sırasında ağrı olur mu?

Kadın (FPH), erkek (MPH) olarak tanımlanan saç dökülmesinin tıbbi adlarıdır. Bu sorunların oluşmasında ana etkenlerim başında çeşitli ilaçların kullanımı denebilir. Sağlıksız ve vücut için zararlı olabilecek yiyecek ve içeceklerin alınması, tiroit bozukluğu ve hormonlarda dengesizlik gibi belli başlı faktörleri yazabiliriz. Bu sorunların oluşması neticesinde, saçların kepeklenmesi, güçsüz ve ince yapılı olmaları, saç kıran, saç derisinde çeşitli sorunlar, yağlanma problemi, hafif dokunuşta bile hızlıca dökülme problemleri oluşabilmektedir.

Fue saç ekim tekniğini kullanarak, steril ameliyathane ortamımızda, uzman cerrahlarımız tarafından, sizlerden alınacak saç köklerinin yer değişimi yaparak, birkaç ay içerisinde saçlarınızın eskisinden daha iyi bir seviyede yer aldığını kendi gözleriniz ile görebilirsiniz. Tüm bu aşamaların ne olduğunu, hangi işlemlerin uygulanacağıni biliyoruz. Ne gibi saç sıklığının olabileceğini ve tüm masrafları kurumumuz ize sağlayacaktır. Gerekli analiz ve incelemelerin yapılmasından sonra sizlere ayrıntılı olarak anlatmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.