KİMLER FUE SAÇ EKTİREBİLİR ?

KİMLER FUE SAÇ EKTİREBİLİR VE FUE SAÇ EKİMİ SONRASINDA BAKIM

Çeşitli sebeplerden dolayı saçlarında seyrelme olan beyler ve bayanların ilerleyen zamanlarda kellik problemi yaşamamaları için kullandığı en sık yöntem saç ekimidir. Saç ekimi olarak günümüzde en fazla tercih edilen sistem Fue saç ekimidir. Fue saç ekimi yaptırmak isteyen kişiye öncelikle gerekli testlerden geçerek uzmanlar tarafından saç ekiminin uygun olup, olmadığına karar verilir.  Ciddi kalp damar ve böbrek hastalıkları olan kişilere Fue saç ekimi yapılması uygun değildir. Ayrıca şeker hastaları ile kanında pıhtılaşma problemi bulunan kişilerde de Fue saç ekimi uygulaması doğru değildir.  Saç ekimi için kök alınacak bölgede yeterli saçı bulunan ve gerekli tahlillerde de herhangi bir sıkıntı çıkmayan bireylere Fue saç ekimi kolay bir şekilde işin ehli kişileri tarafından uygulanabilir Fue saç ekimi yapacak olan kişinin mutlaka “estetik ve plastikcerrahi” konusunda uzman olması gerekmektedir.

Frue Saç Ekimi Sonrasında Nasıl Bakım Yapılmalıdır?

Fue saç ekimi yaptıran kişi aynı gün içerisinde taburcu edilerek kendini çok yormayacak şekilde günlük işlerine devam edebilir. Fue saç ekimi sonrasında bakım oldukça önemlidir. Fue saç ekimi yaptıran kişide herhangi bir ağrı olmamakla birlikte aşırı spor yapmaktan kaçınmalıdır. Fue saç ekimi diğer yöntemler gibi olmamakla birlikte istenilen her pozisyonda kolaylıkla uyunabilir. Saç ekiminden 2 gün sonra saçları yıkamak mümkün olmakla birlikte mutlaka ilk üç gün saç ekimi yapılan bölge her türlü darbelere karşı korunmalıdır. Fue saç ekimi yapıldıktan 15 gün içerisinde güneşten mutlaka korunmalıdır. Güneşten korunmak için şapka, bere gibi çeşitli aksesuarlar kullanılabilir.

Gelişen teknoloji ile birlikte Fue saç ekimi de büyük ölçüde artmıştır. İşin uzmanları tarafından yapıldığında son derece etkili sonuçlar veren Fue saç ekimi sonrasında bakımtamamen kişiler için önemlidir.